Tuesday, May 21, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniKryeministri Zaev njofton kur do të bëhet rikonsturimi i Qeverisë

Kryeministri Zaev njofton kur do të bëhet rikonsturimi i Qeverisë

Kryeministri Zoran Zaev sot ka bërë të ditur që bisedimet për rikonstruimin e Qeverisë do të përfundojnë në fundjavë. Zaev theksoi se në fillim të muajit do të dihet më saktësisht përbërja e re e Qeverisë.
Bisedimet janë në proces dhe shpresoj se këtë fundjavë do ti përfundojmë. Pas festës do ti prezantoj dhe ministrat e ri, kurse më pas do të bëhet dhe ndryshim në disa vende te drejtorëve-deklaroi Zaev gjatë preskonferencës së sotëme.

Zaev së fundmi pas paraljmëritmit për rikonstruim të Qeverisë zbuloi se po bisedojnë me dy Lëvizjet Besa, Partin e Turqëve si dhe me PDSH-në e Menduh Thaçit.

Deri më tani Lëvizja Besa e Bilall Kasamit dhe ajo e Afrim Gashit kanë konfirmuar publikisht se do të jenë pjesë e Qeverisë.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments