Tuesday, April 23, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniKryeministri Zaev dhe ministrat sot do të japin llogari para deputetëve

Kryeministri Zaev dhe ministrat sot do të japin llogari para deputetëve

Kuvendi sot do të mbajë seancën e 23-të në të cilën në rend dite janë edhe pyetjet e deputetëve për kryeministrin dhe ministrat. Zoran Zaev dhe ministrat për herë të parë pas formimit të qeverisë, do të ballafaqohen me pyetjet e deputetëve.
Sipas Rregullores së Kuvendit, seanca për pyetje mbahet çdo të enjte të fundit të muajit, por këtë herë është shtyrë për të premten, duke pasur parasysh seancën e përbashkët qeveritare mes Maqedonisë dhe Bullgarisë në Strumicë.
Në seancë detyrimisht duhet të jenë kryeministri dhe anëtarët tjerë të qeverisë të cilët kryejnë funksione publike.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments