Thursday, November 30, 2023
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniKrenar Lloga nga Livadhia e Strugës do të jetë ministër i Drejtësisë...

Krenar Lloga nga Livadhia e Strugës do të jetë ministër i Drejtësisë në Qeverinë e re në RMV!?

Mësohet se Aleanca për Shqiptarët tashmë është shumë afër marrëveshjes me LSDM-së dhe liderin e saj për të qenë pjesë e Qeverisë së re.

Struga Ekspres mëson nga burime brenda Aleanca për Shqiptarët se kandidati serioz për të marrë drejtimim e Ministrisë së Drejtësisë është Krenar Lloga nga Livadhia e Strugës.

Krenar Lloga aktualisht është anëtar i Komisionit Shtetëror i Zgjedhjevë në Republikën e Maqedonisë.

Edhe pse Arben Taravari mohon vazhdimisht se nuk ka bisedime me Kovaçevskin për të qenë pjesë e Qeverisë së re, por disa anëtarë e quajnë punë të kryer hyrjen në koalicionin qeverisës me LSDM-në, BDI-në, Alternativën dhe PDSH-në.(Struga Ekspres)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments