Thursday, April 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniKovaçevski i publikoi emrat e bartësve të listave të LSDM-së për zgjedhjet...

Kovaçevski i publikoi emrat e bartësve të listave të LSDM-së për zgjedhjet parlamentare

Lideri i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski, sonte i publikoi emrat e bartësve të listave për zgjedhjet e ardhshme parlamentare, njofton Portalb.mk.

Në njësinë Zgjedhore numër 1, bartës liste do të jetë Dimitar Kovaçevski, ndërkaq në pozicionin e dytë kryetarja e Partisë Liberale Demokrate, Monika Zajkova.

Njësinë Zgjedhore numër 2 do ta udhëheqë ish ministri i Punëve të Brendshme, OliverSpasovski, ndërkaq në vend të dytë do të jetë Fatmir Bytyqi.

Në Njësinë 3, bartës liste do të jetë drejtoresha aktuale e Drejtorisë për të Ardhura Publike, Sanja Llukarevska, ndërkaq në vend të dytë do të jetë Lupço Nikollovski.

Në Njësinë 4, bartës liste do të jetë VenkoFilipçe, ndërkaq në vend të dytë do të jetë Jovanka Trençevska.

Në Njësinë 5, bartës liste do të jetë kryetari aktual i Kuvendit, Jovan Mitrevski, ndërkaq në vend të dytë do të jetë Bisera KostadinovskaStojçeska.

Në Njësinë 6, bartës liste do të jetë SllavjankaPetrovska, ndërkaq në vend të dytë do të jetë Agron Demiri.

Emrat, pritet që zyrtarisht të konfirmohen në kongresin e 28-të të partisë që do të mbahet sonte.

Ndryshe, zgjedhjet parlamentare do të mbahen më 8 maj së bashku me raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale. Fushata për zgjedhjet parlamentare do të fillojë më 18 prill dhe do të zgjasë deri më 6 maj.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments