Saturday, June 15, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniKovaçevski: Do të ketë problem në furnizimin me qumësht

Kovaçevski: Do të ketë problem në furnizimin me qumësht

Kryeministri Dimitar Kovaçevski tha se do të ketë probleme në furnizimin me qumësht dhe për këtë ai do të realizojë takim me ministrin e Bujqësisë, përcjell TV21. Kovaçevski tha se për shkak të luftës në Ukrainë janë shtrejtuar ushqimet për bagëti.

“Do të ketë probleme te qumështi, sepse po paraqitet kizë në furnizimin me qumësht dhe tashmë nesër kam takim me ministrin e Bujqësisë rreth asaj se çfarë masa do të ndërmarrim për shkak se është paraqitur mungesë e qumështit në rajone të caktuara në botë, ndërsa kjo gjithsesi se është rezultat i luftës që po bëhet në Ukrainë”, tha Kovaçevski./tv21.tv

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments