Wednesday, June 12, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiKomuna e Strugës vazhdon punimet për hapjen dhe ndërtimin e rrugëve (FOTO)

Komuna e Strugës vazhdon punimet për hapjen dhe ndërtimin e rrugëve (FOTO)

Për të lëvizur sa më lirshëm ndërmjet vendbanimëve në zonën e Llabunishtës, bëhet hapja dhe ndërtimi i rrugës e cila lidh vendbanimin Saraj me rrugën për në Podgorcë. Për gjatë rrugës janë investuar 25 metra mure mbrojtëse për mbrojtjen nga rrëshqitja e dheut dhe rrugë me gjatësi prej 350 meter. Poashtu, edhe NPK “Higjena” sot mori aksion për riparimin e rrugës kryesore.

Investime të tilla do të vazhdojnë edhe në të ardhmen, ku javën e ardhëshme do të bëhet dhe hapja e një rruge tjetër .

Zyra për Marrëdhënie me Publikun-Komuna e Strugës

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments