Sunday, June 23, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiKomuna e Strugës i kundërpërgjigjet Aleancës për Shqiptarët në Strugë

Komuna e Strugës i kundërpërgjigjet Aleancës për Shqiptarët në Strugë

Komuna e Struges reagon ndaj A.SH

Deklarate:
Komuna e Struges njofton opinionin e gjere se askush nuk eshte shkarkuar nga puna ,juve qe akuzoni keni mashtruar keni bere kontrata 3 mujore per perfitime ne vota edhe ate keni bere mbi 200 kontrata ne te gjithe nderrmarerjet publike bashke me komunen, sipas procedures ligjore pas perfundimit te kontratave egzistuese te lidhura në menyra te ndryshme per qellime nga me te ndryshmet administrata e re do te shqyrtoj nevojat e veta per zhvillim dhe ne baze te ligjit per administrate do te marr vendime perkatese.
Fati i ish kryetarit ka qene administrata e kualifikuar e Ramis Merkos e cila edhe perkunder se i ka kryer gjithe punet ne administraten e Komunes se Strugës nuk ka marr asnje avancim edhe pse u takon me ligj por avancimet,pagat e larta i kane marr mbesat dhe niperit e ish krzetarit dhe funksionereve te tjere brenda dhe jashte komunes,te cilat kan marr paga te larta dhe per 4 vjet nuk jane paraqitur fare ne vendin e tyre te punes ku jane emruar ne menyra nga me te ndryshmet.
Qytetaret per te ndryshuar regjimin korruptiv dhe te punesimeve familjare,per cka se shpejti do te njoftoheni se nipat dhe mbesat kane qene te afte per ti perdorur makinat,numrat zyrtar hotelet ne Struge dhe jasht saj ne kurriz te taksapaguesve Strugan ne kurriz te qytetareve te Komunës se Strugës.
Ne sapo morem pushtetin ne komunen e Struges ua nderprem kontraten dhe per cudi te njejtit figurojne qe jane pervec Struganeve jane njerez nga jashte komunes edhe ate funksioner te A.SH. nga Tetova Haracina, Kumanova e nga kudo tjeter, sepse Komuna nuk eshte enti i punesimit per antaret dhe funksioneret e partisë.
Persa u perket drejtorive te shkollave, ne hoqem dhe po heqim nepotizmin si ne Shkollen e mesme Komunale “Dr.Ibrahim Temo”,”Niko Nestor” dhe ne shume shkolla tjera dhe futem profesionist me dinjitet dhe profesionalizem.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments