Wednesday, May 29, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniKoalicioni “Aleanca me Besë” të shkrihet në një parti

Koalicioni “Aleanca me Besë” të shkrihet në një parti

Profesori universitar Mersin Maksuti në emision debativ “Argument” në TVM2 ka deklaruar se shqiptarëve të Maqedonisë ju mungon një opozitë e mirëfilltë dhe e konsoliduar, e cila do të jetë korrektiv i vërtetë i pushtetit, shkruan Fakte. Maksuti ka thënë se koalicioni “Aleanca me Besë” duhet të shkrihet në një subjekt politik, i cili do të ketë organe partiake demokratike, parti e hapur për qytetarët.

Maksuti gjithashtu ka komentuar rolin e dyfishtë të partisë së Ziadin Selës, e cila paraqitet edhe si pushtet edhe si opozitë njëkohësisht, varësisht nga interesi ditorë i saj. Ai ka thënë se kjo sjellje e ASH-së është absurd i paparë diku tjetër dhe sipas tij kjo situatë duhet të qartësohet sa më shpejtë.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments