Sunday, June 16, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniKjo është pretendentja kryesore për t’u bërë kryetare e LSDM-së? (FOTO)

Kjo është pretendentja kryesore për t’u bërë kryetare e LSDM-së? (FOTO)

Ministrja aktuale e Mbrojtjes, Sllavjanka Petrovska konfirmoi zyrtarisht se do të jetë kandidate për kryetare të re të Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë (LSDM).

Ajo ka zyrtarizuar kandidaturën e saj para anëtarëve të partisë në Tetovë, në njësinë e 6-të zgjedhore, ku ishte kandidate dhe u bë deputete, mëson Telma.

“Procedura e kandidimit ende nuk ka filluar, por sot kam pasur një takim me kandidatët për deputetë të LSDM-së për Njësinë 6 dhe selinë komunale dhe u konfirmova se do të kandidoj për kryetar të LSDM-së, sepse në kohë të rënda dhe sfiduese si tani duhet të kemi vendosmëri dhe vendimmarrjen e nevojshme. Vitet e kaluara i kam kryer të gjitha detyrat e përgjegjshme që më janë besuar me përgjegjësi dhe përkushtim dhe jam i gatshëm të marr përsipër barrën e nevojës së reformës së LSDM-së, unitetit dhe fokusimit në ideologji. LSDM ka nevojë për një anëtarësim të fortë, të motivuar dhe të bashkuar, dhe Maqedonisë një LSDM të fortë”, thotë Petrovska në një deklaratë me shkrim për Telma.

Aspiratat për liderin e LSDM-së deri më tani kanë shprehur edhe Jovan Despotovski dhe Stefan Bogoev, ndërsa përmendet edhe emri i ish-ministrit të Shëndetësisë Venko Filipçe.(INA)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments