Thursday, May 30, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeShëndetësiKjo është pija që shkrin dhjamin, shfryn barkun dhe rregullon sistemin tretës

Kjo është pija që shkrin dhjamin, shfryn barkun dhe rregullon sistemin tretës

Çdo ditë është një mundësi e mirë për të humbur ata kilogramët e tepërt që keni marrë me apo pa dëshirë gjatë gjithë vitit, por jo gjithmonë zgjidhni mënyrën e duhur për të arritur qëllimin tuaj.

Sigurisht që një regjim ushqimor i pasur në proteina, vitamina, karbohidrate dhe acide yndyrore të shëndetshme Omega 3, shoqëruar edhe me aktivitet fizik të vazhdueshëm janë mënyra më e mirë për të pasur trupin që dëshironi,por jo vetëm.

Mirëfunksionimi i sistemit tretës ndikon po ashtu në mbajtjen e një peshe të qëndrueshme. Ky i fundit eleminon toksinat e ndryshme nga organizmi, balancon nivelin e elektroliteve në trup dhe përthith të gjithë ushqyesit e nevojshëm që i duhen trupit, shkruan Living.al.

Në artikullin e sotëm ne ju propozojme një recetë të thjeshtë për të çtoksikuar sistemin tretës dhe shkrirë dhjamin e tepërt të barkut.

Përbërësit që ju nevojiten për këtë recetë janë: 1 mollë jeshile, lëngu i 1 portokalli të shtrydhur, 1 kastravec i vogël, 1 fetë ananas, 2 lugë çaji xheli Aloe Vera dhe gjysmë gote ujë. Hidhni në ‘blender’ mollën jeshile,kastravecin dhe ananasin dhe dy lugë gjelle ujë. Përzierjen e mësipërme bashkojeni me lëngun e portokallit dhe xhelin e Aloe Veras. Përziejini dhe ruajeni në frigorifer. Kjo pije duhet konsumuar çdo mëngjes esëll për një periudhë 2-javore. Rezultatet do t’ju suprizojnë.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments