Saturday, July 13, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniKëto janë kushtet që kërkon Menduh Thaçi nga Zoran Zaev për t'u...

Këto janë kushtet që kërkon Menduh Thaçi nga Zoran Zaev për t’u futur në qeveri

Nga burime partiake të strukturave të larta mbrenda PDSH-së, mësohet se bisedimet mes dy partive kan filluar intenzivisht mes LSDM-së dhe PDSH-së.
Jo zyrtarisht mësohet se paketi i Aleancës për Shqiptarët është shkurtuar për gjysmë dhe se PDSH-së iu janë ofruar vetëm 10 drejtori dhe 1 zv. ministër ai i Mbrojtjes. Por siç theksuam më herët kushti i vetëm i PDSH-së është që ti kalohet ministria e punëve të mbrendshme dhe një përfaqësues në drejtorinēe re të përgjimeve, pritet oferta e rradhës nese do të pranohet kërkesa e tyre apo jo!

Nga partia e Amdi Bajramit gjithashtu priten të fillojnë reagimet nëse LSDM pranon kushtin e PDSH-së, por një gjë e tillë mund të tejkalohet nëse i njejti i bashkohet grupit parlamentar të BDI-së ashtu siç kishte deklaruar më herët për Alsat-M.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments