Sunday, April 21, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniKëto janë ditët e festave në Maqedoni

Këto janë ditët e festave në Maqedoni

Disa fundjava të bashkangjitura dhe festa të cilat bien në ditë jo pune. Kështu duket programi i ri për ditët kur nuk do të punohet për vitin 2018.
Këto festa vlejnë për të gjithë qytetarët

-09 prill(e hënë), Pashkët, dita e dytë e Pashkëve sipas kalendarit ortodoks,-01 maj (e enjte), Dita e Punës-24 maj (e enjte), ” Shën Kirili dhe Metodi”, Dita e Prodhimeve Sllave-15 qershor (e premte), Bajrami i madh, dita e parë e Bajramit të madh-02 gusht (e premte), Dita e Pavarsisë-11 tetor (e enjte), Dita Kryengritjes popullore-23 tetor (e martë) Dita e Luftës Revolucionare Maqedonase-8 dhjetor (e shtunë) Shën Klimenti i Ohrit

Në këtë listë nuk janë përfshirë festat që janë të caktuara vetëm për bashkësi të caktuara etnike në Maqedoni.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments