Sunday, April 21, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeShëndetësiDoni të hiqni 6 kg për një javë, ja çfarë duhet të...

Doni të hiqni 6 kg për një javë, ja çfarë duhet të pini

Kjo dietë përbëhet nga përbërës të shëndetshëm dhe të dobishëm që do t’ju ndihmojnë të humbni 6 kg në javë.
E tëra që duhet të bëni është që t’i përmbaheni rregullave të caktuara dhe kohës së duhur.

Ndryshimet në trup do t’i hetoni shumë shpejt.

Rregullat janë:

Mëngjes

Pini ujë me lëng limoni në stomakun bosh. Pas 30 minutash hani mollë, ose portokall ose një grejpfrut. Këto ushqime e detyrojnë metabolizmin tuaj të eliminojë radikalet e lira. Në mëngjes mund të konsumi edhe arra, bajame ose lajthi.

Drekë

Konsumoni mish lope ose mish pule të gatuar mirë. Më pas hani 2 gota kos.

Me vakteve

Konsumoni një sallatë sezonale me pak krip dhe vaj ulliri

Darkë

Darkën duhet ka hani vetëm para orës 18:00. Duhet të hani 2 vezë të ziera dhe sallatë jeshile të përzier me kastravec. Pini 1 gotë çaj jeshil para gjumit.

Ndiqni këtë dietë për një javë ose 10 ditë.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments