Thursday, June 20, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniKërkohet rritje e pagave për policët e Maqedonisë

Kërkohet rritje e pagave për policët e Maqedonisë

Sindikata e policisë në Maqedoni sot përmes një komunikte pyesin pse në Propozim-buxhetin për vitin e ardhshëm nuk është paraparë rritja e pagave për policinë. Ata kërkojnë rritje të pagave dhe përshëndetën Propozim-buxhetin për vitin e ardhshëm që u publikua dje nga ministri Fatmir Besimi.

Nga kjo sindikatë reagojnë edhe në Kuvend dhe në Qeveri dhe kërkojnë rritje të pagave për policinë dhe theksojnë se të vogla janë edhe përqindjet e premtuara për rritje të pagave për punonjësit të cilët janë pjesë e administratës.

“Ne besojmë se punonjësit në MPB meritojnë më shumë nga denarët që i propozon Qeveria me rishqyrtimin e buxhetit. Të ndërmerrshit njëjtë sa ishte për punonjësit shëndetësor si dhuratë për rrezikun që po e ndërmarrin punonjësit në MPB”, thuhet në njoftimin e tyre.

Ata besojnë se bashkërisht mund t’i bashkojnë forcat dhe pa dallim të politikave do të merret vendim ku do të kthehet besimi në profesionin e policit.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments