Tuesday, May 28, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniKapet 28 vjaçari që vodhi dy veturat e tipit ," Zastava" dhe...

Kapet 28 vjaçari që vodhi dy veturat e tipit ,” Zastava” dhe “Tiko”

Mi.nistria e Punëve të Brendshme ka zbardhur tri vjedhje të veturave në Prilep, pasi autori i arrestuar ka pranuar krimet e ndodhura në periudhën e kaluar.

“Nga ana e zyrtarëve policorë nga SPB Manastir-OVR Prilep-Zyra e Jashtme për Punë Kriminale Prilep, pas ndërmarrjes së masave dhe aktiviteteve paraprake operative, kanë arrstuar personin E.Q.(28) nga Prilep. Ai dyshohet se ka vjedhur automjetin e pasagjerëve “Zastava 128” me datë 14.07.2023, mjetin “Tiko” me datë 28.10.2023 dhe automjetin “Opel Astra” me datë 11.03.2023.

I dyshuari ka pranuar plotësisht krimet. “Dy nga automjetet e sekuestruara janë gjetur dhe i janë kthyer pronarëve dhe po punohet për gjetjen e mjetit të tretë”, njofton policia.

Pas plotësimit të materialit zyrtar, kundër të dyshuarit do të bëhet kallëzim penal nga neni 242 “konfiskimi i mjetit motorik të udhëtarëve”.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments