/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Kamarieri kosovar nuk e la të paguai gazetarin amerikan: Ju na shpëtuat!
Kosovë, Slider

Kamarieri kosovar nuk e la të paguai gazetarin amerikan: Ju na shpëtuat!


Në Kosovë u festua 11 vjetori i Pavarësisë së Kosovës.

Në këtë ditë të rëndësishme, veç qytetarëve të vendit, në shtetin e ri erdhën edhe gazetarë të huaj për të parë nga afër këtë festë,shkruan Indeksonline.

Madje, gazetari amerikan Nolan Peterson nga The Daily Signal përmes rrjetit të tij social është shprehur të jetë i befasuar nga mikpritja që iu bë në Prishtinë, përcjellë Indeksonline.

Ai ka rrëfyer se si një kamarier e qerasi me drekë dhe kafe, pikërisht për shkak se shteti i tij ka ndihmuar Kosovën, gjatë luftës në Kosovë:

“Sot në Kosovë u festua 11 vjetori i Pavarësisë. Para paradës, drekova në një lokal në Prishtinë.

Kur e pyeta kamerierin për kupon fiskal ai qeshi dhe më tha, “E ke nga shtëpia”.

E pyeta pse.

“Vendi juaj e shpëtoi timin”, më tha, “Më e pakta që mund të bëj është të t’qeras me një darkë”.

February 17, 2019

error: Content is protected !!
Struga Ekspres