Thursday, April 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiKaluan më shumë se 1 vjet pa Fazli Shaqirin, ish trajnerin dhe...

Kaluan më shumë se 1 vjet pa Fazli Shaqirin, ish trajnerin dhe drejtuesi i KF.LIRIA Zagraçan-Shum, njeriu që e deshte aq shumë klubin e tij, sportëdashësinë e flaktë

Kujtojmë personalitetet strugane….

Kaluan një vit e gjysmē pa sportëdashësin e flaktë Fazli Shaqiri i cili ndërroi jetë në moshën 78 vjeçare në datën 2 qershor 2022, shkruan Struga Ekspres.

I ndjeri Fazli Shaqiri ishte trajner dhe organizatori i klubit futbollistik KF.LIRIA -Zagraçan-Shum, e deshte futbollin shumë, punonte shumë me rininë duke i edukuar prej shumë vitesh në sportin e Futbollit,ua futi në zemër sportin,shkruan Struga Ekspres.

Fazli Shaqiri poashtu ka qenë drejtues prej shumê vitesh me skuadrên e vendlindjes së tij ku vazhimisht motivonte shumê tê rinj duke u sjell dëshirên që ta duan sportin ashtu si ishte edhe vet njê sportdashês i flaktë.

Edhe pse ishte mbi 70 vjeç, ai ka qenë një model dhe shembull për tē gjithë,energjia e tij pozitive dhe humori i tij krijonte gjithmonë atmosferë tek të rinjtë sportist.

U prehsh nê paqe o njeri që dhe djersë dhe shumë dashuri për sportin në vendëlindjen tënde.
(Struga Ekspres)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments