Friday, April 12, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiK. K "Drini" i Strugës, ballë lartë edhe nga Kampionati Shtetëror në...

K. K “Drini” i Strugës, ballë lartë edhe nga Kampionati Shtetëror në Karate (FOTO)

K. K “Drini” Ballë lartë edhe nga Kampionati Shtetëror në Karate.

Sot në Shkup u zhvillua Kampionati shtetëror në Karate për Kadet, Junior dhe U21.
Ky kampionat njëherësh ishte edhe përzgjedhës për Kampionatin Ballkanik që muajin dhjetor do të mbahet në Mal të Zi.
K. K “Drini” u paraqit me 3 sportistë duke fituar 4 medalje dhe atë:
Zana Xheladini – vendi i 2.
Loriana Ramo – vendi i 3.
Ilira Xheladini – vendi i 3 dhe
Ekipore vajzat – vendi i 3.
Me këto rezultate, të treja sportistet tona fituan “vizën” për të përfaqësuar Maqedoninë në Kampionatin Ballkanik.
Tani nē radhë është kampionati Mbarkombëtar, për nder të festës së 28 Nëntorit, i cili do të zhvillohet më 26.11.2017 në Prishtinë.
Ekipin e vajzave e udhëhoqi trajneri Shaban Murtishi.
Vazhdojm tutje!
Kk.Drini-Struge.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments