/div>
Loris
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
K.F.BELICA ,ekipi që kërkon të bëj historinë në ligën e tretë me trajnerin Arment Roçi
Qyteti, Slider, Sport

K.F.BELICA ,ekipi që kërkon të bëj historinë në ligën e tretë me trajnerin Arment Roçi

Klubi futbollistik K.F.BELICA me një histori prej më shumë se 4O vite në skenën sportive, kētë sezon për herë të parë do të luaj në ligēn e tretë tē Maqedonisē sē Veriut, shkruan Struga Ekspres.

Sipas trajnerit shumë të pērkushtuar Arment Roçi, në këtë klub ka motivim të madh dhe dashuri të madhe për ekipin e cila pikësynimin e vetëm në kētë sezon e ka të inkuadrohet në ligën e dytē të Maqedonisē.

“Nē klubin futbollistik të Belicēs ka shumē energji pozitive dhe vullnet, kemi lojtar të talentuar tē cilēt do të luftojnē maksimalisht për të arritur majat e suksesit në kētë ligë me pikēsynimin e vetēm, inkuadrimi në ligën e dytē pas një viti, shprehet trajneri i F.K BELICA, Arment Roçi.

K.F BELICA, i ka dhënë shenjat e para suksesit, ku pas disa ndeshjeve miqēsore ka triumfuar duke treguar muskujt para fillim sezonit më 20 shtator.(Struga Ekspres)(Struga Ekspres)

September 11, 2020

error: Content is protected !!
Struga Ekspres