/div>
Loris
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Juventusi cakton Pirlon si trajner
Slider, Sport

Juventusi cakton Pirlon si trajner

Skuadra kampione e Italisë, Juventus kanë zyrtarizuar Andrea Pirlon si trajner të ri dhe ai do të zëvendësojë Maurizio Sarrin e shkarkuar për shkak të eliminit të “Zonjës së Vjetër” në Ligën e Kampionëve.

Pirlo ka firmosur kontratë të vlefshme me Juventus deri në fundin e sezonit 2021/22. Vetëm 10 ditë më parë, Pirlo ishte emëruar në krye të skuadrës U23 të Juventus. Thuhet se pas shkarkimit të Maurizio Sarri, presidenti Anjelli dëshironte që Pirlo të merrte drejtimin e skuadrës.

August 8, 2020

error: Content is protected !!
Struga Ekspres