Sunday, June 16, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeSliderJeni të mërzitur se nuk e keni gjetur ende shpirtin binjak? Këto...

Jeni të mërzitur se nuk e keni gjetur ende shpirtin binjak? Këto janë pyetjet që duhet ti bëni vetes

Jeni të mërzitur se nuk e keni gjetur ende shpirtin binjak? Këto janë pyetjet që duhet ti bëni vetes
Publikuar E shtunë, 6 Tetor, 2018
Nëse ke kërkuar dashurinë e vërtetë dhe nuk ke patur fat, ka disa pyetje të cilat mund ti japin përgjigje për të kuptuar arssyene vërtetë.

Sa më shumë e njihni veten, aq më shumë mund të shfaqni atë dhe anët e mira të saj. Për këtë arsye vështrimi i brendshëm është hapi i parë drejt shfaqjes së shpirtit tuaj dhe përgjigjeve që kerkoni në jetë.

1-A doni me të vërtetë të gjeni shpirtin binjak në këtë moshë që jeni?
Po kërkoni një marrëdhënie sepse është ajo që me të vërtetë dëshironi apo sepse të gjitha shoet apo shokët tuaj janë të lidhur dhe thjesht nuk aknë më kohë për ju? Mendojeni mirë pasi është ndoshta kjo koha në të cilën mund të shijoni lirinë e plotë, transmeton living.al.

2-E gjykoni shpesh veten? Nqs ju gjykoni dikë atëhere nuk e doni atë! E kundërta e dashurisë nuk është urrejtja por gjykimi. Urrejtja vjen prej gjykimeve të shumta. Kur shpesh herë gjykoni pa I njohur njërëzit që njihni atëherë nuk do mund ti njihni sepse nuk I lini kohë dhe as mënyrë.

3- A i tregoni personave çdo të fshehtë që keni? Duket inkurajuar vetja që në një lidhje të tregoni sa më shumë nga vetja në mënyrë të tillë që të njiheni me personin tjetër apo dhe ai të shfaqi personalitetin e tij pa frikë dhe ndrojtje. Është një nga gjërat më të mira që mund të bëni për të ndihmuar veten.

4-A e dini diferencën midis të rënit në dashuri dhe të dashuroni dikë?
Kur kuptoni se jeni në dashuri me dikë, shpesh keni pritshmëri që ata të plotësojnë nevojat tuaja. Por nuk është gjithmon kjo që duhet të kërkoni me patjetër pasi çdo njeri ka kohën e tij. Kur jeni në dashuri me dikë e jepni atë pa kushte dhe pa kërkuar diçka në shkëmbim.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments