Sunday, June 16, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniJapin dorëheqje edhe dy zëvendësministrat nga Lëvizja BESA

Japin dorëheqje edhe dy zëvendësministrat nga Lëvizja BESA

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave, Arjanit Hoxha së bashku me dy zëvendësministrat e Lëvizjes Besa, që janë zëvendësministri i Kulturës, Sedat Sulejmani si dhe zëvendësministri i Arsimit dhe Shkencës, Arafat Shabani, kanë dhënë sot dorëheqje.

Dorëheqjet, siç tha Hoxha, janë dorëzuar si akt moral dhe respekt për organet e lëvizjes Besa.

“Jap dorëheqjen nga posti i ministrit së bashku me dy zv.ministrat sepse nuk mund ta identifikojmë veprimin tonë politik si lëvizje “Besa” me një partner koalicioni që e sheh qartë se çdo veprim jodemokratik e përdor me qëllimin e vetëm për të qëndruar ne fuqi”, tha Hoxha.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments