Sunday, July 21, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeSliderJahja i bashkohet ekipit "Voska Sport" nga Ohri

Jahja i bashkohet ekipit “Voska Sport” nga Ohri

‼️”BARDHEBLU” VISHET EDHE ABDYLHADI JAHJA‼️

Skuadrës së F.C Voska Sport i bashkohet edhe një kampion tjetër. Fjala është për Abdylhadi Jahja, i cili te skuadra jonë vjen nga rradhët e Struga Trim Lum.
I njëjti u prezantua nga presidenti Nefi Useini dhe Drejtori ynë sportiv, Iskender Jonuzi. Ai u shpreh shumë i lumtur që i bashkohet skuadrës së qytetit të lindjes, duke premtuar se do jap më të mirën në arritjen e objektivave të skuadrës.
#Jahja luan si sulmues krahu, ndërsa edhe pse vetëm 24 vjeç, ai në Ligën e Parë numëron më shumë se 100 ndeshje, ndërsa gjithashtu 8 paraqitje ka regjistruar në #Europë.
Si një ndër golashënuesit më të mirë tek grupmoshat e reja me Vardarin, i njëjti në vitin 2018 ishte transferuar te FC Shkupi, ndërsa për 5 vite të plota mbante veshur fanellën e Struga Trim Lum.
Mirë se vjen në familjen e madhe të F.C Voska Sport,
Mirë se vjen në qytetin tënd të lindjes….
#ForcaVoskaSport

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments