Monday, May 20, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniJa sa përqind e territorit të Maqedonisë janë të mbuluara me rrjet...

Ja sa përqind e territorit të Maqedonisë janë të mbuluara me rrjet kanalizimi

Vetë 18 përqind e territorit të Maqedonisë janë të mbuluara nga rrjet kanalizimesh, sipas të dhënave nga organizata e shoqërisë civile, Gazetarët e të Drejtave të Njeriut
Në zonat urbane, 87 për qind e ujërave të zeza është e lidhur me rrjetin e qytetit, ndërsa në zonat rurale 79 përqind e tualeteve nuk kanë qasje në sistemin e qytetit të kanalizimeve apo gropave septike.
Nga të dhënat e Gazetarëve për të Drejtat e Njeriut tregon se vetëm 16 për qind e romëve që jetojnë në Shkup kanë një tualet në shtëpi dhe të tjerët përdorin tualetet jashtë shtëpive të tyre.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments