Friday, April 12, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiJa sa nxënës shqiptar dhe maqedonas u ulën për herë të parë...

Ja sa nxënës shqiptar dhe maqedonas u ulën për herë të parë në bankat shkollore në “Ibrahim Temo” në Strugë

SH.M.K, Gjimnazi “Dr.Ibrahim Temo” në Strugë këtë vit shkollor 2017-2018 e filloi mësimin me 120 nxënës shqiptar që ishin në vit të parë, 80 nxënës maqedonas, dhe 8 nxënës të nacionalitetit turk, njofton Struga Ekspres.
Numri i nxënësve shqiptar që u ulën për herë të parë në këtë shkollë të mesme është 13 më shumë se vitin e kaluar, pra ka një rritje të vogël të numrave, pra vitin e kaluar kishte vetëm 107 nxënës shqiptar, kurse nga ana tjetër rritje më të madhe ka nacionaliteti maqedonas, 17 nxënës më shumë se nga viti i kaluar, pra nga 63 nxënës, këtë vit shkollor u ulën në bankar shkollore 80 nxënës maqedonas.
Nga nacionaliteti turk, janë katër nxënës më pak se vitin e kaluar, pra nga nga 12 nxënës, këtë vit ka vetëm 8.
(Struga Ekspres)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments