Wednesday, June 19, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeSliderJa sa kushton vetëm motori i Ferrarit

Ja sa kushton vetëm motori i Ferrarit

Ferrari është një makinë shumë e rrallë dhe e shtrenjtë. Kur shfaqet në reklama, që nuk është aq shpesh, çmimi i njësisë së përdorur varion nga disa deri në dhjetë milionë dollarë/euro.

Sidoqoftë, këto ditë vëmendja u tërhoq në një reklamë të pazakontë në eBay që ishte ofruar për shitje – jo një veturë – por një agregat i fuqizuar nga V12 nga një LaFerrari. Motori shitet 335 mijë dollarë.

Kujtojmë, Ferrari ka pajisur modelin e tij më të shtrenjtë me një sistem hibrid, i cili përbëhet nga një motor elektrik me 163 kuaj fuqi dhe benzinë 6.3 litra V12 prej 800 kuaj-fuqi.

Në këtë rast, ofrohet vetëm njësia V12, për të cilën shitësi pretendon se është përdorur vetëm 32 kilometra, dhe nuk dihet se çfarë ndodhi me makinën.

Ferrari ka prodhuar 710 njësi të modelit La Ferrari, prej të cilave 500 janë variant coupe, dhe 210 të tjera janë me një çati të hapur. Të gjitha modelet janë shitur.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments