Saturday, May 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiJA KUSH JANE REFORMATORET NE FRENGOVE DHE KALISHTE

JA KUSH JANE REFORMATORET NE FRENGOVE DHE KALISHTE

Sot me fillim në orën 18:00 u zhvillua kuvendi zgjedhor i Lëvizjes për reforma në PDSH në nëndegën e Kalishtit.

Në atmosferë të ngrohtë, debatiese dhe Demokratike për Kryetar të Nëndegës u zgjodh Nexhmi Mustafi, ndërsa për kuvendar Zaif Elmazi. Kuvendi përmbyllës për sonte  ishte kuvendi zgjedhor në nëndegën e Frëngovës. Në prani të dhjetëra anëtarëve, në një mirëkuptim dhe zhvillim demokratik emrat e propozuar , për kryetar  Rasim Iljazi dhe për kuvendarë, Ndriçim Musai dhe Myrteza Poshka, morën votëbesimin. Kryetari i Degës Syrija Rashidi, përshëndeti të pranishmit dhe i njoftoi me detaje hapat që do të merren deri në kulmimin , me kongresin e 22 marsit, kongresit te rregullt të VI të PDSH-së.

Komisioni për Informim Lëvizja për Reforma në PDSH

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments