Wednesday, June 12, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeBotaJA KU U ZHDUK AVIONI I ''MALAYSIAN AIRLINES''

JA KU U ZHDUK AVIONI I ”MALAYSIAN AIRLINES”

MISTERI I AVIONIT TE ”MALAYSIAN AIRLINES” ESHTE ZBARDHUR SIPAS DISA EKSPERTEVE TE KATASTROFAVE AJRORE

Zhdukja e avionit të Malaysian Airlines, MH370, vazhdon të ngjallë kuriozitet.

Disa ekspertë të katastrofave ajrore thonë se kanë analizuar të dhënat satelitorë dhe kanë arritur në përfundimin se dikush në kabinë e ka fluturuar avionin qëllimisht drejt Antarktidës.

Avioni ka fluturuar edhe për disa orë pasi humbi kontaktin me kullën e kontrollit.

Sipas Malcolm Brenner, një ekspert i njohur në botë për katastrofat ajrore, të dhënat sugjerojnë se dikush në kabinë e ka drejtuar qëllimisht avionin jashtë kursit.

Këto pretendime janë pjesë e një dokumentari të National Geographic, që do transmetohet muajin që vjen.

Avioni u zhduk më 8 mars 2014, duke fluturuar nga Kuala Lumpuri i Malajzisë për në Pekin të Kinës.

Një koordinator i kërkimeve për avionin është i bindur se në maj do të gjendet avioni.

antarkstida

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments