Friday, April 12, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiJa fshati nga Struga që e braktisën të gjithë

Ja fshati nga Struga që e braktisën të gjithë

Fshati Ermëz ,rreth 10 km kilometra large Struges,qe dikur kishte rreth 120 shtepi ,tani nuk ka as 10 banor qe jetojne ne kete vend.Ne kete fshat, pas luftes se dyte boterore filluan qe ta popullojne shume banor,por pas viteve 70-ta filluan ta braktisin kete fshat,por me fillimin e viteve 90, gati u braktis nga te gjithe.Ermëzi, ky fshat piktoresk qe dikur shijohej nga banoret e ketij vendi,sot ndjehet i shkret nga braktisja e banoreve te saj.Vetem pleqte i kane ngel besnik ketij vendi qe u braktis dhe u harrua nga te gjithe.

(Struga Ekspres)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments