Sunday, February 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiJa çfarë thotë Ziadin Sela pas fitores së Ramiz Merkos

Ja çfarë thotë Ziadin Sela pas fitores së Ramiz Merkos

Lideri i Aleancës për Shqiparët, Ziadin Sela ka deklaruar se ka qenë një proces zgjedhor i parregullt, me presione të papara direkt nga policia e shtetit. Ajo që ndodhi në raundin e parë, u përsërit në raundin e dytë, ndodhi një falsifikat zgjedhor.

Ai ka thënë se e kanë mundur Merkon në shumicën e lokaliteve shqiptare me rezultat 2 me 1. “Merko, vetëm kryetar i shqiptarëve të Strugës nuk mund të jetë. Ali Ahmeti, duhet të të shoh në zgjedhje parlamentare”, ka thënë Sela. Ai ka thënë se njerëz të policisë që janë të shtabit të Merkos kanë blerë të vota.

“Qeveria reformatore e Zaevit dështoi. Kas pasur presione edhe brenda policisë dhe brenda policisë ka pasur elemente që i kanë detyruar qytetarët të dalin dhe të votojnë. Në disa qendra votimi ka pasur më tepër fletëvotimi, që do të thotë ka funksionuar ‘treni bullgar’. Ne do të bëjmë ankesat tona në komisionin komunal zgjedhor”, ka thënë Sela.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments