Thursday, April 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniIzmit Nura shpallet anëtar nderi “Mik i institutit” (FOTO)

Izmit Nura shpallet anëtar nderi “Mik i institutit” (FOTO)

Sot, 2 mars 2024. Me rastin e 580 vjetorit të Besëlidhjes së Lezhës, të udhëhequr nga kryeheroi ynë Gjergj Kastrioti-Skënderbeu, po ndaj me ju vlerësimin që mu bë nga Instituti i Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve – Shkup i udhëhequr nga Prof.Dr.Skender Asani.
Ky titull nderi “Mik i Institutit” për mua është nder dhe përgjegjsi sepse të jeshë i nderuar nga këshilli shkencor i institutit nënkupton të jesh pjesë e së kaluarës, të tashmes dhe së ardhmes të kombit tonë.
Të dekorohesh në të njëjtën ditë përkrah atdhetarit të madh dhe të palëkundur siq është z.Fadil Bajrami është krenari e veçantë.
Duke faleminderu për këtë vlersim, premtoj se bashkëpunimi ynë në të ardhmen do jetë në nivelin e duhur dhe se kryefjala jonë është Atdheu detyr mbi detyrat.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments