Thursday, September 28, 2023
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeOpinionIZMIT NURA: NJË KOMB - NJË ABETARE

IZMIT NURA: NJË KOMB – NJË ABETARE

NJË KOMB – NJË ABETARE

Pas ”Javes Kulturore” në SHBA , nuk ka gëzim më të madh se kthimi në atdhe dhe fillimi i punës të nis me lajmin mbi përdorimin e Abetares së unifikuar, e cila gjeti mbështetje në Tiranë dhe Prishtinë.

Pas Kongresit të drejtëshkrimit të vitit 1972 NJË KOMB- NJË GJUHË në këtë 50 vjetor, lajmi mbi përdorimin e Abetares edhe për shqiptarët e Maqedonisë së veriut mbrenda vendit dhe në diasporë është gjëja më e bukur dhe më krenare për kombin tonë.

Respekt të veçant për angazhimin mbi përshpejtimin e procedures për sjelljen e këtij vendimi historik për ministrin e arsimit dhe shkencës z.Jeton Shaqiri.

Së shpejti do filloje dhe shpërndarja në diasporë.

Diaspora meriton më shumë

Izmit Nura

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments