Friday, April 12, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeKulturëIlmi Yseini, 18 vjeçari nga Frëngova që ka pasion muzikën dhe këngën...

Ilmi Yseini, 18 vjeçari nga Frëngova që ka pasion muzikën dhe këngën (VIDEO)

Ilmi Yseini është 18 vjeçari nga Frëngova e Strugës i cili ka pasion muzikën dhe këngën,por edhe të interpretoj nëpër skenat muzikore shqiptare.

Artisti i ri nga Frëngova e Strugës studion në shkollën e mesme të muzikës “Todor Skallovski Tetoec”, Strugë, gjithashtu është edhe pjesë e korit të kësaj shkolle, në grupin e tenorit.
”Ëndrra ime më e madhe është të vazhdojë të merrem me muzikë dhe të bëhem një këngëtar i njohur i skenës shqiptare, dhe kjo ëndërr është që nga femijëria ime”, shprehet 18 vjeçari, Ilmi Yseini, shkruan Struga Ekspres.

” Dy kenget e mia te para jane :Me shprese” e cila është publikuar para 1 viti, ndersa e dyta titullohet ‘Adhurim’ e publikuar poashtu para nje viti, kënga të kënaq shpirtin dhe dua ta shijoj atë, përfundon i entuziazmuar Ilmi Yseini. (Struga Ekspres)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments