Wednesday, May 29, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniGRUEVSKI KERKON 50 MILION DENARE PER DOKUMENTAR PATRIOTIK

GRUEVSKI KERKON 50 MILION DENARE PER DOKUMENTAR PATRIOTIK

GRUEVSKI KERKON 50 MILION  DENARE PER TE REALIZUAR DOKUMENTAR PATRIOTIK PER MAQEDONASIT

Nga publikimet e bisedave nga LSDM ne mesin e tyre eshte biseda e  kryeministrit Nikolla Gruevski dhe ministrit për transport dhe lidhje Mile Janakievski, ku Gruevski kërkon që nga Agjencia për Komunikime Elektronike 50 milionë denarë për dokumentarët patriotikë maqedonas.

Në mesin e bisedave që ka publikuar LSDM është edhe ajo e drejtorit të DSK-së me kryeredaktorin e TV Sitel, Llatas, ku thotë se ai “në mënyrën e vetë” e ka rregulluar pronarin e televizionit A1, Velija Ramkovski. Në këtë bisedë dëgjohet Mijallkov duke u ankuar se Tv  Sitel nuk i mbulon ngjarjet në kohë adekuate. Poashtu është publikuar edhe biseda mes Mijallkovit dhe Jankullovskës ku Mijallkov thotë se ka kontroll ndaj tri gazetavë në pronësi të MPM-së.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments