Sunday, April 21, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniGrubi: Pse jo koalicionim qeveritar me VMRO-DPMNE, ja kushtet e BDI-së?

Grubi: Pse jo koalicionim qeveritar me VMRO-DPMNE, ja kushtet e BDI-së?

Zëvendëskryeministri Artan Grubi nga radhët e BDI-së, Artan Grubi i pyetur në emisionin 360 gradë në TVM1 se sa ka gjasa që pas zgjedhjeve të formohet qeveria e VMRO-DPMNE-së dhe BDI-së, Grubi sërish thekson si kusht mbështetjen për amendamentet kushtetuese.

“Nëse VMRO-DPMNE i miraton ndryshimet kushtetuese para formimit të qeverisë, pse jo. Nëse është reformuar mjaftueshëm, nëse ka orientim evropian, nëse dëshmon se është e gatshme të sakrifikoj për të ashtuquajturin rejting të saj për të mirën e shtetit, ashtu siç bëri LSDM në të kaluarën, atëherë-Po, meriton një shans”, theksoi Grubi.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments