Thursday, April 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniGrubi largon flamurin e Serbisë, kallen serbët (VIDEO)

Grubi largon flamurin e Serbisë, kallen serbët (VIDEO)

Përfaqësuesit e Parlamentit të Serbisë në konferencën e sotme në Kuvendin e Maqedonisë kërkuan heqjen e flamurit të Kosovës nga platforma ku qëndronin flamujt e shteteve anëtare të BE-së si dhe vendeve të Ballkanit.
Deputetët Kosovarë reaguan duke adresuar kritika, ndërsa krejt në fund u vendos që të largohen gjithë flamujt.

“Kishte reagim nga delegacioni i Serbisë deri te sekretariati i konferencës në lidhje me flamurin e Republikës së Kosovës i cili po ashtu ishte vendosur këtu pas çka sekretariati i largoi të gjithë flamujt të të gjithë vendeve pjesëmarrëse në konferencë dhe në këtë mënyrë u zgjidh kjo situatë sipas kërkesës së tyre. Sipas gjykimit tim kjo është e palogjikshme duke marrë parasysh atë që tha edhe z. Vajgëll në konferencë se një ditë edhe Serbia por edhe Kosova do të bëhen vende anëtare të BE-së” – deklaroi Artan Grubi, deputet i BDI-së .
https://youtu.be/03dFkLBWG4w

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments