Saturday, May 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniGrubi: Deputetët e VMRO-së mund të votojnë për ndryshimet kushtetuese

Grubi: Deputetët e VMRO-së mund të votojnë për ndryshimet kushtetuese

Zv. kryeministri Artan Grubi tha se Kodi i ri Penal po përgatitet prej kohësh dhe nuk e di nëse do të jetë gati për këtë përbërje parlamentare.

Grubi për “Kanal5” thotë se deputetët e VMRO-DPMNE-së mund të votojnë për amendamentet kushtetuese. Ai kujtoi se në të kaluarën partia thoshte një gjë, por më pas doli ndryshe.

“Nuk kam qenë kurrë në Hungari në jetën time, nuk kam qenë kurrë në Budapest, do të doja të shkoja, por jo të shihja dikë atje”, tha ai, duke iu referuar ish-kryeministrit Nikolla Gruevski, i cili është azilkërkues në Hungari.

Ai tha se shteti i ka paguar zero denarë për penalitete konsorciumit “Bechtel dhe Enka”, për të cilat fliste opozita.

Ai tha se ishte një gënjeshtër e VMRO-DPMNE-së. Ai u bëri thirrje qytetarëve që të aplikojnë për punë në “Bechtel dhe Enka”.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments