Wednesday, June 19, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeOpinionGjuha, Kombi, Betimi-Amaneti vazhdon…! (FOTO)

Gjuha, Kombi, Betimi-Amaneti vazhdon…! (FOTO)

Gjuha është Kombi,ndalesa e së cilës çon në asimilimin deri në zhdukje të nji populli.
Edhe pse këte e dinim,ne nuk vepronim të gjithë si një grushtë.Të “nderëshmit”e kohës përpos që nukë vepronin.ata gjykonin dhe dënonin,bile ma keqë se padronët e tyre…!
Ne sotë (11.01.2018),ngjehemi krenar,mbase të zgjedhurit e popullit votuan zirtarizimin e gjuhës shqipe,të ndaluar nga pala që pretendon se është “kapo” i shtetit dhe ta jep e ta merr kur të do vetë.Kësaj rradhe rezistenca e Atëdhetarëve nga njëra anë dhe bartësit e amanetit të po të njejtit grupim,nga ana tjetër fituan dhe zyrtarizuan,rezistencën,burgosjen,diferencimin,luftën dhe vdekjen e cila sotë ka emrin Gjuha Shqipe.Mu për këte ne ta gëzojmë dhe shfrytëzojmë ate të gjithë,por faleminderimi Ju takon Ati grupimi sotë nji pjes të vdekur dhe pjesa tjeter bartëse e sigurtë e amanetit të atyre që nuk janë fizikisht në mesin tonë.
Rrënjët janë të shtrira gjithandej trevave shqipëtare dhe ngjarjet, fitoret dhe Lavdia e madhe kanë ndodhur dhe ndodhin në Janarë,këtu nukë është koicidencë që në të njëjtën datë (vite të ndryshme)11.01.2018 kemi Lavdin e rënjës Heroike të Rexhep Malaj e Nuhi Berisha(34vjetori)dhe Ali Ahmetin(Abazin)bartësin e proceseve Kombëtare,si pjestarë i të njëjtës celul, në realizimin e shtyllës kryesore Gjuhën.

Luan Veliu

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments