Thursday, July 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeOpinionDemë Shehu: Gjaku i këtyre burrave më 9 Maj zyrtarizoi gjuhën shqipe!

Demë Shehu: Gjaku i këtyre burrave më 9 Maj zyrtarizoi gjuhën shqipe!

Urime Zyrtarizimi i Gjuhës Shqipe Shqiptarëve të Iliridës!

Nuk duhet të harroni Betejën e Nëntë Majit në Lagjën e Trimave dhe Gjakun e derdhur të Shenjtë të Burrave më të Devotshëm të Kombit tonë,sepse pikërishtë Gjaku i këtyre Burrave i Gjunjëzoj Gjakpirësat e Shqiptarëve dhe i largoj nga Qeverisja Fashistat e Pushtetit Banditesk dhe Antishqiptar.
Gjaku i shenjtë i këtyre Heronjve,e detyroj këtë Shtet që të Zyrtarizoj Gjuhën Shqipe.

Ky shtet deri para Betejës së Nëntë Majit,ishte i djersitur me flakët e padrejtësisë dhe diskriminimit që u bëheshin Shqiptarëve në çdo sfer të jetës!

Sa herë që të shikoni diellin,rrezet e të cilit do shkëlqejnë në ambientet ku punoni dhe jetoni,mos harroni, se çdo rreze e Diellit, është produktivitet i Gjakut të Shenjtë të Dëshmorëve të Atdheut!

Disa njerëz kanë Tru ,por nuk mendojnë.
Kanë Veshë, por nuk dëgjojnë.
Kanë Sy ,por nuk shikojnë.
Uroj që populli ynë të ndërgjegjësohet!

Lavdi Heronjve të Atdheut!

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments