Wednesday, June 12, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniGjimnazi i Dibrës prej nesër me mësim onlajn

Gjimnazi i Dibrës prej nesër me mësim onlajn

Procesi i mësimdhënies në Shkollën e Mesme “28 Nëntori”, si dhe në shumicën e institucioneve arsimore, do të zhvillohet onlajn nga e hëna, duke respektuar në mënyrë rigoroze të gjitha protokollet dhe kriteret e vendosura nga autoritetet kompetente për këtë mënyrë të mësimdhënies, deklaroi për MIA-n drejtori i gjimnazit Ramadan Imeri.

Shfaqi shpresë që të gjithë me mirëkuptim të plotë, ndërgjegjshëm dhe me angazhim maksimal do të jenë në shërbim të edukimit dhe arsimit të nxënësve.

Këtë vendim, thotë ai, e kanë sjellë pas një serie konsultimesh dhe vlerësimesh se shëndeti është mbi të gjitha.

Të enjten, 584 studentë nga kjo shkollë e mesme bojkotuan mësimet, dhe të premten mbajtën protestë, e cila u njoftua se me kërkesë të këshillit të prindërve dhe vetë nxënësve, si dhe përmbushjen e të gjitha protokolleve të kërkuara, u mor vendim për të që mësimi të hënën të fillojë me praninë fizike.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments