Friday, April 12, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeOpinionGazetarja e BBC që hetonte pedofilët, vdes në rrethana të dyshimta (Video)

Gazetarja e BBC që hetonte pedofilët, vdes në rrethana të dyshimta (Video)

Liz MacKean, ish-reportere hulumtuese britanike që ekspozoi rastin e pedofilit Jimmy Savile, është gjetur e vdekur. Ajo ishte 52 vjeçe.

MacKean punoi në BBC derisa ajo u pushua në vitin 2013 pasi drejtuesit vendosën të ndalonin hetimin e saj novator dhe heroik rreth pedofilit Savile dhe peofilëve të tjerë.

MacKean u shpërblye më në fund kur e vërteta mbi pedofilinë e Savile përfundimisht doli në vitin 2012, një vit i plotë pasi MacKean u përpoq të sillte në dritë krimet e tij të famshme, raporton “Anonymous”, transmeton Periskopi.

Duke pranuar se jeta e saj ishte nën kërcënim gjatë kohës që ajo po hetonte Savilen, MacKean tha se ndërgjegja e saj e nxiste për të ndjekur të vërtetën dhe për të ekspozuar kulturën e pedofilëve.

Nëna e dy fëmijëve mendonte se ishte detyra e saj.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
Previous article
Next article
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments