Tuesday, April 23, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiGarë e fortë te Aleanca/ Struga apo Gostivari? Bekim Tateshi,Fadil Cana apo...

Garë e fortë te Aleanca/ Struga apo Gostivari? Bekim Tateshi,Fadil Cana apo Fatmir Mexhiti do të jetë ministri i Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut?!

Struga Ekspres mëson se Aleanca për Shqiptarët është shumë pranë hyrjes për të qeverisur bashkë me koalicionin qeverisës LSDM, BDI, ALTERNATIVA dhe PDSH.

Siç mësohet jozyrtarisht, janë afër marrëveshjes edhe për ndarjen e ministrive, Ku Aleancës do ti takojnë tre ministri,Shëndetësia, Drejtësia dhe Shoqêria Informatike ose Ekologjia.

Struga Ekspres siç informoi ditë më parë nga burime brenda Aleancës jo zyrtarisht mësoi se në rastë se bëhen pjesë e koalicionit, Ministrinë e Shêndetêsisê do tê drejtojë doktor Bekim Tateshi nga Struga , mirëpo siç mêsojmê pêrveç këtij të fundit dalin nê sipêrfaqe edhe dy kandidatura nga Gostivari pêr tê drejtuar këtë ministri, doktor Fadil Cana dhe doktor Fatmir Mexhiti nga Gostivari.

Por nê fund do të vendosi Aleanca për Shqiptarët se kush do të jetë ministri i ardhshëm, nga Gostivari apo nga Struga?


(Struga Ekspres)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments