Wednesday, June 12, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiFillon viti shkollor në Maqedoni, ditë të lirë për ata që kanë...

Fillon viti shkollor në Maqedoni, ditë të lirë për ata që kanë fëmijën në klasë të parë

Rreth 20.000 fillestarë, për herë të parë do të ulen në bankat shkollore nesër në Maqedoni. Me këtë rast të gjithë nëpunësit shtetëror u takon ditë e lirë nga puna, për të dërguar fëmijën në klasë të parë, pasi kjo e drejtë u garantohet me marrëveshjen kolektive. Nëse do të jenë të lirë nga puna dhe si do të lirohen, të punësuarit në sektorin privat, varet nga pronarët apo shefat e tyre.

Ministri i arsimit dhe shkencës, Arbër Ademi ua uroi nxënësve dhe mësuesve vitin shkollor, duke kërkuar prej tyre që të japin maksimumin.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments