Sunday, May 26, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiFilipçe: Struga sot ka 5 të infektuar me koronavirus

Filipçe: Struga sot ka 5 të infektuar me koronavirus

Në 24 orët e fundit, u kryen 2748 teste dhe 934 raste të reja të kovid-19 u regjistruan në:

-Shkup 420
-Kumanovovë35
-Dibër 5
-Shtip 20
-Prilep 61
-Tetovë 58
-Struga 5
-Veles 82
-Manastir 33
-Ohër 23
-Kavadarci 19
-Gostivar 18
-Gevgjelija 13
-Strumica 30
-Kriva Pallanka 4
-Radovish 7
-Krushevë 2
-Koçani 22
-Probishtip 8
-Demir Hisar 2
-Pehçevë 1
-Berovë 6
-Valandovë 1
-Vinica 2
-Delçeva 4
-Kratova 4
-Sveti Nikolla 13
-Kërçovë 20
-Resnjë 6
-Negotinë 8

5 persona vdiqën, tre pacientë nga Shkupi (58, 68 dhe 75 vjeç) dhe dy nga Prilep (73 dhe 78 vjeç). Të gjithë vdiqën në spital.

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuarve në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 30488, numri i pacientëve të shëruar është 20448, numri i vdekjeve është 982 dhe numri i rasteve aktive është 9058. (Struga Ekspres)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments