Tuesday, May 21, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniFilipçe: Sot në Maqedoni ka 5 të vdekur dhe 119 të prekur...

Filipçe: Sot në Maqedoni ka 5 të vdekur dhe 119 të prekur me koronavirus

Në 24 orët e fundit, janë kryer 2065 testime, dhe 119 raste të reja të covid-19 janë regjistruar në:

– Shkup 53
– Kumanovë 9
– Shtip 4
– Prilep 13
– Tetovë 4
– Struga 2
– Veles 1
– Manastir 1
– Ohri 1
– Gostivar 6
– Kriva Pallanka 1
– Radovish 1
– Koçani 3
– Pehçeva 2
– Berova 5
– Delçevë 6
– Sveti Nikolla 3
– Kërçovë 3
– Negotina 1

5 persona vdiqën, dy pacientë nga Shkupi (49) dhe 50), një pacient nga Tetova (46), një pacient nga Kumanova (63) dhe një pacient nga Prilep (82). Të gjithë vdiqën në spital.

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuarve në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 13914, numri i pacientëve të shëruar është 10507, numri i vdekjeve është 578, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 2829.(Struga Ekspres)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments