Wednesday, June 12, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniFilipçe: Sot ka vetëm 11 raste të reja me koronavirus dhe 3...

Filipçe: Sot ka vetëm 11 raste të reja me koronavirus dhe 3 të vdekur

Në 24 orët e fundit, janë kryer 450 testime, dhe 11 raste të reja të Covid-19 janë regjistruar në:

-Shkup 3
-Kumanovë 1
-Tetovë 1
-Gostivari 1
-Gevgjelija 1
-Kriva Pallanka 1
-Berova 1
-Vinica 1
-Delçevë 1

3 persona vdiqën, një pacient nga Gostivari (51), një pacient nga Prilep (65) dhe një pacient nga Vinica (78).

Deri më tani, në vend janë kryer gjithsej 148.269 teste të Covid-19.

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuarve në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 14341, numri i pacientëve të shëruar është 11157, numri i vdekjeve është 603, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 2581.(Struga Ekspres)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments