/div>
Loris
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Filipçe: Ja nga cilat qytete të Maqedonisë së Veriut janë 88 të prekurit me koronavirus dhe 6 të vdekurit
Maqedoni, Slider

Filipçe: Ja nga cilat qytete të Maqedonisë së Veriut janë 88 të prekurit me koronavirus dhe 6 të vdekurit

Në 24 orët e fundit, janë kryer 1507 testime, dhe 88 raste të reja të Covid-19 janë regjistruar në:

-Shkup 23
-Kumanovë 8
-Dibër 2
-Shtip 10
-Prilep 3
-Tetova 2
-Struga 11
-Veles 2
-Manastir 3
-Ohër 8
-Kavadarci 1
-Gostivar 4
-Strumica 1
-Makedonski Brod 4
-Vinica 2
-Sveti Nikolla 2
-Kërçovë 2

6 persona vdiqën, dy pacientë nga Shkupi, një pacient nga Kumanova, një pacient nga Gostivari, një pacient nga Tetova dhe një pacient nga Shtipi.

Deri më tani, gjithsej 108,384 teste të covid-19 janë kryer në vend.

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuarve në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 11289, numri i pacientëve të shëruar është 7221, numri i vdekjeve është 511, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 3557.

August 5, 2020

error: Content is protected !!
Struga Ekspres