/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Filipçe: Ja nga cilat qytete të Maqedonisë janë 166 të prekurit me koronavirus dhe 4 të vdekurit
Maqedoni, Slider

Filipçe: Ja nga cilat qytete të Maqedonisë janë 166 të prekurit me koronavirus dhe 4 të vdekurit

Në 24 orët e fundit, janë kryer 1419 testime, dhe 166 raste të reja të Covid-19 janë regjistruar në:

-Shkup 47
-Kumanovë 17
-Dibër 1
-Shtip 23
-Tetovë 12
-Struga 7
-Manasrir 1
-Ohër 3
-Kavadarci 9
-Gostivar 15
-Gevgjelija 1
-Strumica 1
-Demir Hisar 1
-Makedonski Brod 10
-Vinica 2
-Sveti Nikolla 2
-Kërçovë 12
-Negotina 2

4 persona vdiqën, një pacient nga Shkupi, një pacient nga Kërçova, një pacient nga Shtipi dhe një pacient nga Manastiri.

Deri më tani, në vend janë kryer gjithsej 105.357 teste të covid-19.

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuarve në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 11054, numri i pacientëve të rikuperuar është 6882, numri i vdekjeve është 497, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 3675.(Struga Ekspres)

August 2, 2020

error: Content is protected !!
Struga Ekspres