/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Besmir Bojku, futbollisti nga Veleshta e Strugës do të mbetet të luaj në Feronikel
Qyteti, Slider, Sport

Besmir Bojku, futbollisti nga Veleshta e Strugës do të mbetet të luaj në Feronikel

Mesfushori nga Veleshta e Strugës Besmir Bojku, vazhdon rrugëtimin me FC Feronikelin.

Bojku i cili kaloi një sezon fantastik me Feronikelin, bindi drejtuesit e klubit për një marrëveshje të re me KF Shkendijën, duke zgjatur bashkëpunimin më numrin 20-të, edhe për sezonin e ri.

Besmir Bojku shquhet për dinamikën e tij të madhe në lojë, ku nuk kursen veten në asnjërën ndeshje.

Ai me FC Feronikelin ka gjithsej 40 paraqitje, duke shënuar 5 gola, gjithashtu e ndihmoj ekipin edhe në shume gola tjerë duke u faulluar 2 here në zonën e kundërshtarit dhe në total mori pjesë ne 14 gola të Feronikelit.

“Jam i lumtur qe do të jem pjesë e Feronikelit edhe për sezonin e ardhshëm, së pari dua ti falenderoj, Presidentin, Drejtorin dhe Trajnerin për besimin qe patën në mua”.

“Për objektivat e klubit nuk duhet të flasesh shumë pasi qe dihen, Feronikeli synon majat e futbollit vendor. Ne së bashku na prift e mbara”, tha Bojku për faqën zyrtare të Klubit. /Telegrafi/

August 2, 2020

error: Content is protected !!
Struga Ekspres