Tuesday, May 21, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniFilipçe: Ja nga cilat qytete të Maqedonisë janë 12 të vdekurit dhe...

Filipçe: Ja nga cilat qytete të Maqedonisë janë 12 të vdekurit dhe 640 të prekurit nga koronavirusi

Në 24 orët e fundit, u kryen 2634 teste dhe 640 raste të reja të kovid-19 u regjistruan në:

-Shkup 272
-Kumanovë 43
-Dibër 5
-Shtip 17
-Prilep 41
-Tetovë 41
-Strugë 4
-Veles 11
-Manastir 10
-Ohër 24
-Kavadarci 41
-Gostivar 12
-Gevgjelija 11
-Strumicë 24
-Kriva Pallanka 2
-Radovish 9
-Koçani 20
-Probishtip 3
-Berovë 2
-Valandë 3
-Vinica 4
-Delçevë 3
-Sveti Nikolla 7
-Kërçovë 17
-Resnjë 4
-Negotinë 10

12 persona vdiqën, dy pacientë nga Velesi (79 dhe 89), shtatë pacientë nga Shkupi (63, 78, 70, 73, 70, 71 dhe 64), një pacient nga Prilepi (73), një nga Shtipi (72) dhe një pacient nga Strumica (85). Të gjithë pacientët vdiqën në spital.

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuarve në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 25473, numri i pacientëve të shëruar është 18047, numri i vdekjeve është 874, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 6552.(Struga Ekspres)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments